ابزار برقی بخریم یا شارژی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قصد خرید یک ابزار را دارید اما نمی‌دانید ابزار برقی بخرید یا ابزار شارژی.اغلب افراد بر این باورند که این دو نوع ابزار مکانیزم متفاوتی دارند که یک تصور کاملا اشتباهی می باشد.مکانیزم ابزار های برقی و شارژی کاملا یکسان بوده و هر دو توسط انرژی الکتریکی برای کار تغذیه می شوند که ابزار برقی با برق مستقیم و ابزار شارژی با منبع تغذیه مستقل کار می کند . ابزارهایی مثل پیچ گوشتی، انواع اره ، گردبر، دریل،مینی فرز ودیگر ابزار های کاربردی در دو نوع برقی و شارژی هستند. شاید برایتان سوال باشد که:

  • ابزارهای برقی و شارژی چه تفاوت‌هایی دارند؟Cr-mo
  • اولویت خرید با کدام محصول است؟
  • حمل و نقل کدام راحت‌تر است؟
  • کدام محصول کارایی بیشتری به همراه دارد؟

تیم کارینو تولز با هدف آشنایی و پاسخگویی جهت سهولت انتخاب کالای مطلوب شما به تمام سوالات پیش فرض در این مقاله پاسخ کافی داده است.

مزایای ابزار برقی چیست؟

دستگاه سیمی از اول همراه انسان بوده کارخانه خانه و مغازه بوده حتی ممکن است برای خریداران اولویت اول محسوب شود بااینکه در ابزارهای شارژی قابلیت‌های جدیدی برخوردار هستند اما تاکنون نمی‌توان بعضی از محصولات برقی را با نوع شارژ جایگزین کرد در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چرا برای بعضی از افراد هنوز انتخاب اول آنها ابزار برقی است و مزایای آنها را با هم ببینیم.

1

زمان کار زیاد و استفاده طولانی مدت آن  از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت ابزار برقی نسبت به شارژی همین موضوع است نامحدود بودن ساعت و دقایق کار از لحاظ منبع انرژی دلیل می‌شود تا مشکل‌هایی از جمله تمام شدن شارژ و باتری نداشته باشیم از اون جاهایی که موتور ابزار آلات با برق شهر ۲۲۰ ولت برق ۱۲ ولت دی سی مثل برق خودرو و سه فاز ۲۸ ولت کار می‌کند پس در نتیجه می‌توان گفت می‌توان به صورت دائم و طولانی مدت با این دستگاه‌ها کار کرد.

2

ظرفیت استفاده زیاد و گسترده دستگاه برقی به دلیل داشتن موتورهای قوی و بالا بودن قدرت ان کار با پروژه‌های بزرگتر و کارهای سنگین‌تر را دارد برای مثال اگر شما کار با دریل بخواهید بکنید هیچ وقت این امکان برای شما فراهم نیست که بخواهید مته سایز ۱۳ یا ۱۶ میلیمتر به بالاتر در دریل شارژی قرار بدهید.

3

قیمت و هزینه تعمیر و نگهداری پایین  دیگه از مزیت‌های لوازم برقی هزینه خرید و تعمیر کمتر است در صورتی که دستگاه‌های برقی مشابه و هم قدرت با نوع شارژی خود باشند اول از همه باید بگوییم که لوازم یدکیشان بیشتر در دسترس است و راحت‌تر در بازار پیدا می‌شود مورد دوم قیمت آنها در بازار ارزان‌تر است و باید گفت که کیفیت خدمات پس از فروش با خود به همراه دارند.

معایب ابزار برقی چیست همانطور که همه می‌دانند و آگاه هستند ابزار معایب و مزایایی دارد ابزار برقی هم معایب خودش را به همراه دارد

1

محدوده کم حرکتی و نیاز همیشگی به تغذیه برق یکی از بزرگترین مشکل همین تغذیه برق ابزارهای سیمی است که شما اگر بخواهید از ابزار استفاده کنید حتماً باید پریز برق داشته باشید و طول کابل هم یکی از اصلی‌ترین ایراد محصول‌های برقی است چرا که کابل محصول یه اندازه مشخصی دارد و شما باید طبق اون ابزار را جابجا کنید و هرجا نمی‌توانید آن را جابجا کنید برای مثال شما نمی‌توانید آنها را در حیاط و یا در بالا پشت بوم به راحتی استفاده کنید و احتمال پیچ خوردن سیم وجود دارد که باعث کوتاه شدن سیم می‌شود.

2

حمل و جابجایی دشوار ابزارهای برقی سنگین‌تر از ابزارهای شارژی هستند و جابجایی و حمل آنها هم راحت‌تر و ساده نیست شما نمی‌توانید آنها را به راحتی جابجا کنید و و به دلیل حجم زیاد و کابلی که به وجود دارد انتقال آن سخت است و دست و پاگیر است.